Solenoid Danfoss - premyslená regulácia prietoku.

Solenoidné ventily Danfoss Vám vďaka svojím vlastnostiam poskytujú vyvážený pomer medzi vysokou kvalitou a dostupnou cenou. Práve preto sú dokonalou voľbou pre celú radu priemyslových aplikácií. Tieto solenoidné ventily sú bezúdržbové a navrhnuté tak, aby Vám spoľahlivo slúžili veľa rokov.

Tri spôsoby ako účinne regulovať média pomocou solenoidov

Solenoidné ventily

solenoid

Solenoidné ventily poskytujú jednoduchý spôsob kontroly a regulácie kvapalín a plynov.

  Ponúkame Vám tri typy solenoidov:
 • Priamo riadené solenoidné ventily
 • Nepriamo riadené solenoidné ventily
 • Solenoidné ventily s pomocným zdvihom

Solenoidné ventily sa používajú predovšetkým k regulácii nízkeho až vysokého prietokového množstva média s obmedzeným množstvom nečistôt.
  Pred aplikáciou solenoidu si zvážte požiadavky na reguláciu a vyberte si z dvoch rád ten správny solenoid:
 • Kompaktná rada A solenoidov
 • ponúka solenoidné ventily malých rozmerov všade tam, kde je potrebná regulácia v malom priestore
 • Vysoko výkonná rada B solenoidov
 • odolné a univerzálne solenoidné ventily pre reguláciu prietoku v priemyselných aplikáciách a v topných a sanitárnych systémoch.

VENTILY S PNEUMATICKÝM SEDLOM

solenoid

Ventily s pneumatickým sedlom sú skonštruované pre využitie v špeciálne vysokonáročné aplikácie. Tieto robustné ventily sú ideálnou voľbou pri regulácii médií s vysokým obsahom nečistôt, vysokou viskozitou, vysokých okolných teplôt, vysokých teplôt regulovaných médií a pri vysokom množstve regulovaného média.
Sú vhodné k aplikácii aj do vlhkého prostredia, do prostredia s nebezpečenstvom výbuchu a je možné ich použiť aj v prípade nízkeho či neznámeho tlaku.

SAMOČINNÉ TERMOSTATICKÉ VENTILY

solenoid

Samočinné termostatické ventily predstavujú jednoduchý a spoľahlivý spôsob regulácie teploty vodou chladených prístrojov. Ku svojej aktivácii nevyžadujú vzduch ani elektrickú energiu, nie sú citlivé na znečistenie a tlaku vody, čiže poskytujú najvyššiu mieru odolnosti.